Nadmierne kilogramy sprawiają, że nasz stan psychiczny ulega pogorszeniu. Ogarnia nas dół, depresja i bierność do wielu aktywności życiowych. Odmawiamy widywania się z przyjaciółmi. 

Dopada nas strach przed tym co pomyślą o nas inni. Należy zatem odchudzić się. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to między innymi nowa sukienka, nowe buty, wycieczka w wymarzone miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach obcych ludzi . Jak zatem przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim zamysłem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak dużą chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie kiedy odniesiesz idealną wagę. To pomoże Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i wyróżniaj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet n wystawę, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Poszukaj kolegę, z którym będziesz rywalizować. Waszym celem będzie, kto prędzej schudnie dziesięć kilogramów. Ściganie się zazwyczaj pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.