Zagospodarowanie własnego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim zaczniemy planowanie zwykle nie wiemy, jak wiele czeka na nas decyzji. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez lustrowanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz oglądanie aktualnych magazynów.
Czasami koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, bo większość z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten plan, przydadzą się rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby wystawiać pamiątkowe zdjęcia.

Oryginalnym rozwiązaniem na urządzenie przestrzeni na klatce schodowej jest wybranie odpowiedniej fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było wyjść na włoską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

best birthday wishes