Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, by był to moment szczególny, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel konkretnej bajki lub filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na zabawie pojawili się w tematycznych przebraniach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche zum 60

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się tylko do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo efektownie). Warto postawić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.