Każdą osobę czasami atakuje niewielki głód, który nakłania nas do zjedzenia przekąski. W marketach mnóstwo jest ciastek, jogurtów oraz chrupek, które wielu z nas stosuje w takich sytuacjach. Jednak nie jest to najlepszy pomysł, bowiem przez takie zachowania cierpi ogólne zdrowie oraz figura. W takiej chwili należy sięgnąć po bakalie, które znajdziemy w każdym sklepie i gotowe są do natychmiastowego spożycia.

Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad produktami wysoko przetworzonymi widać od razu. Przede wszystkim nie posiadają one soli oraz białego cukru, które przecież są przez nas zjadane w nadmiarze. Jednak głównie bakalie są bardzo dobrym źródłem całego szeregu witamin oraz makro elementów. Przeważają tutaj orzechy, one obfite są w proteiny i drogocenne tłuszcze, a konkretne rodzaje mogą być zastępstwem dla suplementów z aptek. Tak jest na pewno w sytuacji orzechów włoskich, już jeden orzech dziennie gwarantuje nam {kompletną|pełną dozę kwasów Omega-3. Natomiast brazylijski  bogaty jest w selen, składnik, w który polskie ziemie są raczej ubogie. Także migdały warto wdrożyć do własnej diety, mają one bardzo dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Nie zapominajmy, żeby kupując orzechy nie wybierać takich prażonych oraz solonych – obniża to ich całą wartość. Z kolei suszone owoce są najlepsze wówczas, gdy napada nas chęć na coś słodkiego. Wówczas idealnie sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru przy wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w gorącej wodzie i zmielić. Orzechy mają stosunkowo sporo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, warto nie zjadać jednej paczki na raz, może mieć ona aż do 600 kalorii. Nabywając owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy nie zawierają one siarczanów.

Jeśli masz przed sobą długi dzień w pracy i wiesz, że w jego trakcie najdzie cię pokusa na jedzenie między posiłkami, powinieneś włożyć do torby bakalie. Możemy wziąć orzechy albo owoce suszone, albo po prostu mieszankę studencką. Dzięki temu nie tylko ochronimy się przed głodem ale chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty. Dostarczymy także swojemu organizmowi cennych witamin.